X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

آموزش دوخت کوسن با طرح قلب و کوسن میوه ای

چهارشنبه 3 آذر 1395 ساعت 16:39
کوسن ها ضمن اینکه راحتی و آسایش مبلمان ما را افزایش می دهند، ما را در تنظیم تعادل رنگی فضا نیز یاری می دهند. با قرار دادن چند کوسن رنگی، به رنگ متضاد با کوسن با طرح قلب
 
کوسن ها ضمن اینکه راحتی و آسایش مبلمان ما را افزایش می دهند، ما را در تنظیم تعادل رنگی فضا نیز یاری می دهند. با قرار دادن چند کوسن رنگی، به رنگ متضاد با مبلمان می توانیم به مجموعه رنگی فضا شادابی و سرزندگی بیشتری ببخشیم و در میان رنگ های گوناگون موجود در فضا با کوسن ها به عنوان لکه های رنگی کوچک ارتباط ایجاد کنیم. با تکه دوزی و کارهای دستی مشابه روی این کوسن ها می توان به آنها جذابیتی بیشتر بخشید. در اینجا روش دوخت یک کوسن تکه دوزی شده را ملاحظه می کنید..● وسایل مورد نیاز:
▪ یک قطعه پارچه مربع شکل به ابعاد ۳۰ سانتی متر از پارچه ماهوت یا فوتر خاکستری تیره
▪ یک قطعه پارچه به ضلع ۳۰ سانتی متر به عنوان آستر
▪ یک قطعه کوچک پارچه اضافی برای نسبت تکه دوزی
▪ یک قطعه پارچه ماهوت یا فوتر صورتی
▪ دو قطعه پارچه ماهوت یا فوتر به رنگ های متفاوت به ابعاد ۳۰x۲۰ سانتی متر برای پشت کوسن
ماژیک یا صابون خیاطی
▪ چسب مایع
▪ سوزن گلدوزی
▪ کاموای رنگی در رنگ های متنوع
▪ یک قطعه مقوا
▪ چند عدد دکمه فشاری
▪ یک عدد کوسن ابری به ابعاد ۳۰ سانتی متر
۱) طرح قلب را بر روی مقوا رسم کرده و از آن به عنوان الگو استفاده می کنیم. الگو را در مرکز پارچه مربع شکل خاکستری قرار داده با ماژیک طرح آن را بر روی پارچه منتقل می کنیم.
۲) با قیچی به دقت طرح قلب را بریده، از پارچه خاکستری خارج می کنیم. طرح قلب را بر روی پارچه صورتی نیز پیاده می کنیم و آن را بریده جدا می کنیم.
۳) قلب صورتی را در جای خالی قلب در پارچه خاکستری قرار داده و بر روی قطعه پارچه ای که برای پشت تکه دوزی در نظر گرفته بودیم مقداری چسب مایع می زنیم و آن را از پشت پارچه های صورتی و خاکستری در محل قرار گرفتن قلب صورتی می چسبانیم تا آن را در جای خود ثابت کنیم. پس از آن که چسب خشک شد با استفاده از سوزن گلدوزی و یک رشته کاموای آبی رنگ دور قلب را بخیه های درشت می زنیم.
۴) سپس در وسط قلب ضربدرهایی از کامواهایی به رنگ های مختلف می دوزیم.
۵) پارچه آستری را بر پشت پارچه تکه دوزی شده قرار می دهیم. دو قطعه پارچه ای که در رنگ های متفاوت و برای پشت کوسن در نظر گرفته ایم را به نحوی که روی پارچه ها بر روی پارچه تکه دوزی و پشت آنها به طرف ما باشد بر روی پارچه تکه دوزی شده قرار می دهیم به صورتی که پارچه های پشت کوسن در بالا، پارچه روی کوسن در وسط و پارچه آستری در زیر قرار گیرد. در این حالت پارچه های پشت کوسن در وسط بخشی از یکدیگر را می پوشانند. چهار طرف کوسن را کوک می زنیم تا لایه های پارچه در جای خود ثابت شوند و سپس چهار طرف کوسن را با چرخ خیاطی از فاصله یک سانتی متری لبه پارچه می دوزیم. روکش کوسن را از شکاف پشت آن به رو بر می گردانیم و اتو می کنیم.
۶) برای ساخت گلوله های کاموایی ابتدا دو دایره به قطر ۵ سانتی متر از مقوا می بریم. سپس دایره هایی به قطر ۵/۲ سانتی متر از وسط آنها بریده خارج می کنیم. حلقه های مقوایی را بر روی هم قرار داده چند رشته کاموای رنگی را از این حلقه ها عبور می دهیم و دور تا دور آنها می پیچیم تا سوراخ وسط دایره کاملاً پر شود.
۷) تیغه قیچی را در میان دو لایه مقوا قرار داده کامواها را دور تا دور دایره های مقوایی برش می زنیم. یک قطعه کاموا به طول ۳۰ سانتی متر بریده و آن را از میان دو دایره مقوایی عبور می دهیم و محکم می بندیم. مقواها را از کاموا جدا می کنیم و گلوله کاموایی را با دست مرتب می کنیم.
۸) سه گلوله دیگر نیز به همین ترتیب درست کرده آنها را به چهار گوشه کوسن می دوزیم. چند عدد دکمه فشاری در امتداد شکاف پشت کوسن می دوزیم. کوسن ابری را از شکاف روکش کوسن وارد کرده و دکمه های آن را می بندیم.می توانیم به مجموعه رنگی فضا شادابی و سرزندگی بیشتری ببخشیم و در میان رنگ های گوناگون موجود در فضا با کوسن ها به عنوان لکه های رنگی کوچک ارتباط ایجاد کنیم. با تکه دوزی و کارهای دستی مشابه روی این کوسن ها می توان به آنها جذابیتی بیشتر بخشید. در اینجا روش دوخت یک کوسن تکه دوزی شده را ملاحظه می کنید...

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.